REALIZACE PERGOL KUBUS – PRAHA

PERGOLA KUBUS

Pergola Kubus je navržena v základním provedení jako samostatně stojící pergola se čtyřmi sloupky s markýzovou látkou ve střešní části. Moderní řešení se hodí především pro restaurace s venkovním posezením a pro venkovní terasy. Markýza je ovládána pomocí dvou motorů pro horizontální a vertikální část. Motory jsou na sobě nezávislé.

Idelální k dřevostavbě – markýzu do dřevostavby nedoporučujeme, je to velká zátěž na dům a málokde se s tím dopředu počítá, aby bylo do čeho kotvit. Proto tyto případě je Pergola Kubus ideální.

Pergola Kubus wall Lze upevnit i k fasádě domu. Pergolu tedy přikotvíme na dům a přední sloupky do terasy nebo do připravených betonových patek. Pergola svírá pravý úhel mezi svislou a vodorovnou částí.

Jen je potřeba počítat s tím, že markýza (látka) se odvíjí vždy směrem od domu do prostoru (box pro markýzu je vždy u domu). U samostatně stojící pergoly si můžeme vždy vybrat – je to výhoda, že si můžeme sklápění markýzy orientovat nejlépe na západ – tedy kdy je slunce nejnižší.